Τα Γλυπτά στην περιοχή της Αθήνας (του Δήμου Αθηναίων) με βάση την ονομασία του Γλυπτού:

Καλλιτέχνης Περιοχή (Διεύθυνση) Ονομασία Γλυπτού
ΓΟΥΕΛΤΟΝ ΦΕΛΙΞ ΛΕΩΦ. ΒΑΣ. ΚΩΝ/ΝΟΥ & ΒΑΣ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ HARRY S. TRUMAN
ΦΙΛΙΠΠΟΤΗΣ ΔΗΜΗΤ. ΑΓ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Α. ΣΚΑΛΙΣΤΗΡΗΣ
ΝΙΚΟΛΑΣ ΠΡΟΑΥΛΙΟ "ΚΕΝΤΡΟΥ ΛΑΪΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ & ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ" ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΛΗ
ΡΟΚ ΦΩΚΙΩΝ ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ
ΒΡΟΥΤΟΣ Γ. ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ ΚΟΡΑΗΣ
ΡΟΥΜΠΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΑΝΑΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΙΑΚΟΣ
ΔΡΟΣΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ (ΠΑΝ./ΜΙΟΥ) ΑΘΗΝΑ
ΚΟΣΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Δ.Α. (ΣΟΛΩΝΟΣ) ΑΘΗΝΑ
ΦΑΛΗΡΕΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΛΕΩΦ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ) ΑΘΗΝΑ
ΚΑΛΑΚΑΛΑΣ ΓΕΩΡ.  ΛΕΩΦ. ΑΜΑΛΙΑΣ ΖΑΠΠΕΙΟ ΑΙΣΧΥΛΟΣ
ΠΑΝΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΠΕΡΙΒΟΛΟΣ ΡΙΖΑΡΕΙΟΥ (ΒΑΣ. ΣΟΦΙΑΣ) ΑΚΡΩΤΗΡΙΑΣΜΕΝΟ
ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜ. ΠΛΑΤ. ΔΕΞΑΜΕΝΗΣ (ΚΟΛΩΝΑΚΙ) ΑΛ. ΠΑΠΑΔΙΑΜΑΝΤΗΣ
ΖΟΓΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡ. ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΔΥΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΙΑΟΥΛΗΣ
ΔΡΟΣΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ (ΠΑΝ./ΜΙΟΥ) ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ
ΡΟΚ ΦΩΚΙΩΝ ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΒΑΛΑΩΡΙΤΗΣ
ΒΙΑΚΑΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ ΜΕΞΗ ΑΡΤΙΚΑΣ
ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΦΑΝΗΣ ΠΛΑΤ. ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΣ ΔΑΜΑΣΚΗΝΟΣ
ΚΑΡΕΤΣΟΥ ΜΑΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ & ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ (ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ) ΑΣΠΑΣΙΑ
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΖΑΠΠΕΙΟ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ
ΤΑΕΤΡΙΑΝΙ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΚΕΝΤΡ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΚΩΝΣΤ/ΝΟΣ
ΚΑΡΕΤΣΟΥ ΜΑΡΑ ΕΙΣΟΔΟ ΘΕΑΤΡΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ (ΠΝΕΥΜ. ΚΕΝΤΡΟΥ Δ.Α.) ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΡΚΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΟΛΓΑ
ΤΟΜΠΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΠΛΑΤ. ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ ΒΛΑΣΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ
ΒΡΟΥΤΟΣ Γ. ΣΤΑΔΙΟ (ΛΕΩ. ΒΑΣ. ΚΩΝ/ΝΟΥ) Γ. ΑΒΕΡΩΦ
CHANTREY ΠΛΑΤ. ΚΑΝΙΓΓΟΣ Γ. ΚΑΝΝΙΝΓΓ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Θ. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΓΕΩΡΓΑΚΗ ΟΛΥΜΠΙΟΥ (ΚΟΥΚΑΚΙ) Γ. ΟΛΥΜΠΙΟΣ
ΡΟΚ ΦΩΚΙΩΝ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΔΥΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
ΤΟΜΠΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΖΑΠΠΕΙΟ (ΗΡΩΔΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ) ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΖΑΠΠΕΙΟ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΟΥΡΗΣ
ΦΥΤΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΓΛΑΔΣΤΟΝ
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΗΣ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΑΝΑΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ Δ. ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ
ΑΠΑΡΤΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΒΑΣ. ΚΩΝΣ/ΝΟΥ (ΩΔΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ) Δ. ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ
ΓΕΩΡΓΑΝΤΗΣ Ν. Π. ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΑΝΑΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) Δ. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗΣ
ΠΑΠΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΔΥΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΔΗΜΗΤΡ. ΥΨΗΛΑΝΤΗΣ
ΓΕΩΡΓΑΝΤΗΣ Ν. Π. ΠΛΑΤ. ΦΙΛΟΜΟΥΣΟΥ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ (ΠΛΑΚΑ) ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥΡΟΓΛΟΥ
ΝΙΚΟΛΑΣ ΑΡΑΧΩΒΗΣ & ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ (ΠΛΑΤ. ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ) ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΡΟΔΙΟΣ
ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΣΟΛΩΜΟΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤ. ΖΑΠΠΕΙΟ (ΗΡΩΔΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ) ΔΙΣΚΟΒΟΛΟΣ
ΒΑΛΣΑΜΗΣ Κ. ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ & ΜΑΣΣΑΛΙΑΣ (ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ) ΔΟΜΙΝΙΚΟΣ ΘΕΟΤΟΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΒΑΡΩΤΣΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΝΗΣΙΔΑ ΕΝΑΝΤΙ HILTON ΔΡΟΜΕΑΣ
ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΦΑΝΗΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Δ.Α. (ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ) ΕΔΟΥΑΡΔΟΣ ΣΑΟΥΜΠΕΡΤ
ΠΑΠΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣ. ΣΟΦΙΑΣ (ΠΑΡΚΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ) ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
ΠΑΠΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ (ΠΡΟΑΥΛΙΟ) ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
ΓΚΙΟΚΑΣ ΑΝΑΣ. ΔΕΛΦΩΝ & ΔΙΔΟΤΟΥ ΕΛΛΗ ΛΑΜΠΕΤΗ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ  ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ
ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜ. ΠΛΑΤ. ΚΟΛΩΝΑΚΙΟΥ ΕΜ. ΞΑΝΘΟΣ
ΤΡΙΑΝΤΗΣ Σ. ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΔΥΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΠΑΣ
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΑΤ. ΚΟΛΩΝΑΚΙΟΥ ΕΠΙΝΙΚΙΟ
ΚΟΣΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΖΑΠΠΕΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΖΑΠΠΑΣ
ΚΑΛΑΚΑΛΑΣ ΓΕΩΡ.  ΛΕΩΦ. ΑΜΑΛΙΑΣ ΖΑΠΠΕΙΟ ΕΥΡΥΠΙΔΗΣ
ΑΠΑΡΤΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΛΛΙΡΟΗΣ & ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΔΙΑΚΟΥ ΕΦΗΒΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ
E. D. BOURDELLE ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ ΖΑΝ ΜΟΡΕΑΣ
CHAPU - ΣΑΡΑ - FALKER ΛΕΩΦ. ΑΜΑΛΙΑΣ & ΒΑΣ. ΟΛΓΑΣ (ΖΑΠΠΕΙΟ) Η ΕΛΛΑΣ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ
ΣΕΦΕΡΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΤΟΣΙΤΣΑ & ΠΑΤΗΣΙΩΝ (ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ) Η ΗΠΕΙΡΟΣ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓ. ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ Η ΙΣΤΟΡΙΑ
ΠΑΠΟΥΤΣΙΔΗΣ ΓΚΑΖΙ Η ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ
ΚΑΣΣΗΣ Μ. ΓΛΑΔΣΤΩΝΟΣ & ΠΑΤΗΣΙΩΝ (ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ) ΗΡΩΟ Π.Ε.Α.Ν.
ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΑΝΑΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
ΣΩΧΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΠΑΛΑΙΑ ΒΟΥΛΗ (ΣΤΑΔΙΟΥ) ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΛΑΙΑ ΒΟΥΛΗ (ΑΝΘΙΜΟΥ ΓΑΖΗ) ΘΕΟΔΩΡΟΣ Π. ΔΗΛΙΓΙΑΝΝΗΣ
ΦΙΛΙΠΠΟΤΗΣ ΔΗΜΗΤ. ΖΑΠΠΕΙΟ ΘΕΡΙΣΤΗΣ
ΒΑΡΗ ΣΟΦΙΑ ΠΛΑΤ. ΚΟΤΖΙΑ ΘΗΣΕΑΣ
ΓΕΩΡΓΑΝΤΗΣ Ν. Π. ΠΛΑΤ. ΑΓ. ΙΩΑΝΝΟΥ (ΚΑΣΟΜΟΥΛΗ & ΠΥΘΕΟΥ) ΙΕΡΕΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΛΑΝΑΣ
ΜΕΛΑ ΝΑΤΑΛΙΑ ΠΛΑΤ. ΡΗΓΙΛΛΗΣ ΙΜΙΑ
ΚΟΣΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ ΙΩΑΝ. Γ. ΕΫΝΑΡΔΟΣ
ΔΡΟΣΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΖΑΠΠΕΙΟ ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΑΡΒΑΚΗΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΖΑΠΠΕΙΟ ΙΩΑΝΝΗΣ Θ. ΚΥΡΙΑΚΟΣ
ΚΟΣΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ
ΜΠΟΝΑΝΟΣ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ
ΔΟΥΚΑΣ ΛΟΥΚΑΣ ΖΑΠΠΕΙΟ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΟΛΕΜΗΣ
ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ & ΛΕΩΦ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ (ΝΗΣΙΔΑ) ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΣΙΓΑΝΤΕ
ΤΣΙΜΕΝΗΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΠΛΑΤ. ΛΥΚΑΒΗΤΤΟΥ Κ. Γ. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΡΑΜΝΙΣΕΑΝΟΥ ΣΤΕΦΑΝ ΠΕΡΙΒΟΛΟΣ ΡΙΖΑΡΕΙΟΥ (ΒΑΣ. ΣΟΦΙΑΣ) ΚΑΜΠΑΝΑ
ΚΑΖΑΚΟΣ Κ. ΠΑΡΚΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ ΚΑΝΔΥΛΗΣ
ΚΑΠΡΑΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΙΟΝ. ΑΕΡΟΠΑΓΙΤΟΥ & ΒΥΡΩΝΟΣ ΚΑΡΟΛΟΣ ΚΟΥΝ
ΦΑΣΙΑΝΟΣ Α. ΑΙΟΛΟΥ & ΒΥΣΣΗΣ (ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ) ΚΕΡΔΩΟΣ & ΦΙΛΟΞΕΝΙΟΣ ΕΡΜΗΣ
ΓΥΖΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΔΥΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΚΙΤΣΟΣ ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ
ΧΡΥΣΑ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΜΕΓΑΡΟΥ ΜΟΥΣΙΚΗΣ (ΒΑΣ. ΣΟΦΙΑΣ) ΚΛΥΤΑΙΜΝΗΣΤΡΑ
ΣΩΧΟΣ Α. ΠΑΡΚΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ
ΜΕΛΑ ΝΑΤΑΛΙΑ  ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Δ.Α. (ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ) ΚΥΒΕΛΗ
ΓΟΓΓΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΠΛΑΤ. ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΚΩΝ. ΙΑ' ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Θ. ΠΛΑΤ. ΜΕΓΑΛΗΣ ΤΟΥ ΓΕΝΟΥΣ ΣΧΟΛΗΣ (ΒΑΣ. ΣΟΦΙΑΣ) ΚΩΝ/ΝΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ
ΒΡΟΥΤΟΣ Γ. ΖΑΠΠΕΙΟ ΚΩΝΣΤ. ΖΑΠΠΑΣ
ΤΟΜΠΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΔΥΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΚΩΝΣΤ. ΚΑΝΑΡΗΣ
ΒΑΛΣΑΜΗΣ Κ. ΠΛΑΤ. ΑΙΓΥΠΤΟΥ (ΝΗΣΙΔΑ) ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΒΑΦΗΣ
ΚΑΣΣΗΣ Μ. ΓΛΑΔΣΤΩΝΟΣ & ΠΑΤΗΣΙΩΝ (ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ) ΚΩΣΤΑΣ ΠΕΡΡΙΚΟΣ
ΦΑΛΗΡΕΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Δ.Α. (ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ) ΚΩΣΤΗΣ ΠΑΛΑΜΑΣ
ΛΑΜΕΡΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΑΝΑΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΛΑΣΚΑΡΙΝΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΙΝΑ
ΓΕΩΡΓΑΝΤΗ ΛΟΥΚΙΑ ΤΟΣΙΤΣΑ & ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΙΝΑΣ (ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ) ΛΕΛΑ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓ. ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΛΥΚΗΘΟΣ
ΛΑΜΠΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΙΟΛΟΥ & ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ ΜΑΖΙΚΟΠΟΙΗΣΗ
ΚΟΥΒΑΡΑΣ ΝΙΚΟΣ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΑΝΑΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΜΑΝΤΩ ΜΑΥΡΟΓΕΝΟΥΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΕΔΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ ΛΕΩΦ. ΒΑΣ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ & ΒΡΑΣΙΔΑ (ΠΛΑΤ. ΜΑΔΡΙΤΗΣ) ΜΑΡΙΑ ΚΑΛΛΑΣ
ΕΜΠΕΙΡΙΚΟΣ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΔΥΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΜΑΡΚΟΣ ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ
ΚΡΑΤΙΔΗΣ ΑΝ. ΛΕΩΦ. ΑΜΑΛΙΑΣ & ΔΙΟΝ. ΑΡΕΟΠΑΓΙΤΟΥ ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ
ΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΛΑΤ. ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ ΜΝΗΜΕΙΟ ΕΘΝΙΚΗΣ ΣΥΜΦΙΛΙΩΣΗΣ
ΣΩΧΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΠΛΑΤ. ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ (ΒΑΣ. ΣΟΦΙΑΣ & ΡΙΓΙΛΗΣ) ΜΝΗΜΕΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ
ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΠΛΑΤ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ ΜΝΗΜΕΙΟ ΠΕΣΟΝΤΩΝ ΑΕΡΟΠΟΡΩΝ
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΕΩΦ. ΑΜΑΛΙΑΣ & ΑΘ. ΔΙΑΚΟΥ (ΝΗΣΙΔΑ) ΜΝΗΜΕΙΟ ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ ΑΜΕΡΙΚΗΣ
ΠΕΡΑΝΤΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΕΩΦ. ΑΜΑΛΙΑΣ & ΛΕΩΦ. ΒΑΣ. ΟΛΓΑΣ (ΝΗΣΙΔΑ) ΜΝΗΜΗ
ΚΟΚΚΟΛΙΑΔΗΣ ΞΕΝΟΚΡΑΤΟΥΣ ΜΝΗΜΗ Π. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΕΡΑΝΤΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΦΩΡΙΟΝΟΣ (ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ) ΜΝΗΜΗ ΣΠΥΡΟΥ ΛΟΥΗ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ 1896)
ΑΠΑΡΤΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ Ν. ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ
ΚΑΣΤΡΙΩΤΗ ΦΑΛΗΡΟΥ & ΓΕΩΡΓΑΚΗ ΟΛΥΜΠΙΟΥ (ΚΟΥΚΑΚΙ) ΝΕΟΤΗΣ
ΚΑΜΠΑΔΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΣΑΝΤΑΡΟΖΑ & ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΝΙΚΗ
ΖΕΥΓΩΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΔΥΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
ΤΟΜΠΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΠΛΑΤ. ΛΥΚΑΒΗΤΤΟΥ ΝΙΚΟΛ. ΜΑΝΤΖΑΡΟΣ
ΤΡΙΑΝΤΗΣ Σ. ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΔΥΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΙΕΖΩΤΗΣ
ΝΙΚΟΛΑΣ ΠΛΑΤ. ΦΙΛΟΜΟΥΣΟΥ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ (ΠΛΑΚΑ) ΝΙΚΟΣ ΧΑΤΖΗΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
ΛΟΜΒΕΡΔΟΣ ΜΑΡΙΟΣ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ ΝΟΤΗΣ ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ
ΦΙΛΙΠΠΟΤΗΣ ΔΗΜΗΤ. ΖΑΠΠΕΙΟ (ΗΡΩΔΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ) ΞΥΛΟΘΡΑΥΣΤΗΣ
ΒΡΟΥΤΟΣ Γ. ΖΑΠΠΕΙΟ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΣΠΑΖΕΙ ΤΟ ΤΟΞΟ
ΤΟΜΠΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΖΑΠΠΕΙΟ Ο ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΠΑΠΑΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΠΑΡΤΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΑΝΑΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ
ΠΑΠΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΑΤ. ΔΕΞΑΜΕΝΗΣ (ΚΟΛΩΝΑΚΙ) ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΕΛΥΤΗΣ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Θ. ΠΛΑΤ. ΚΟΛΩΝΑΚΙΟΥ Π. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
ΦΙΛΙΠΠΟΤΗΣ ΔΗΜΗΤ. ΖΑΠΠΕΙΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΨΑΡΙ
ΣΥΝΝΕΦΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΑΝΑΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΠΑΛΑΙΩΝ ΠΑΤΡΩΝ ΓΕΡΜΑΝΟΣ
ΜΠΟΝΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓ. ΕΘΝΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΠΑΝΑΓΗΣ ΒΑΛΛΙΑΝΟΣ
ΑΔΕΛΦΟΙ ΦΥΤΑΛΑΙ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ Ε'
FALTERMETER H. ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Δ.Α. (ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ) ΠΕΡΙΚΛΗΣ
ΖΕΥΓΩΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΔΙΟΓΕΝΟΥΣ (ΠΛΑΚΑ) ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΟΣ
ΣΩΧΟΣ Α. ΠΕΔ. ΑΡΕΩΣ (ΔΥΤ. ΕΙΣΟΔΟΣ) ΠΕΤΡΟΜΠΕΗΣ ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗΣ
ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ Κ. ΠΛΑΤ. ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ (ΒΑΣ. ΣΟΦΙΑΣ & ΡΙΓΙΛΗΣ) ΠΕΤΡΟΣ Ζ. ΣΑΡΟΓΛΟΣ
ΔΡΟΣΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΙΝΑΚΟΘΗΚΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ
ΔΡΟΣΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ (ΠΑΝ./ΜΙΟΥ) ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΠΕΡΑΝΤΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΚΟΣΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ
ΤΟΜΠΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ Σ.
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΒΑΣΙΛ. ΛΕΩΦ. ΒΑΣ. ΚΩΝ/ΝΟΥ ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΑΤΩΒΡΙΑΝΔΟΣ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ  ΖΑΛΟΚΩΣΤΑ ΣΕΦΕΡΗΣ
ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΛΕΑΡΧΟΣ ΠΛΑΤ. ΒΡΑΖΙΛΙΑΣ (ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ) ΣΗΜΑΤΑ ΔΟΜΩΝ
ΚΑΛΑΚΑΛΑΣ ΓΕΩΡ.  ΛΕΩΦ. ΑΜΑΛΙΑΣ ΖΑΠΠΕΙΟ ΣΟΦΟΚΛΗΣ
ΒΛΑΣΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΑΡΚΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΟ ΤΕΧΝΩΝ) ΣΠΥΡΟΣ ΜΟΥΤΣΑΚΗΣ
ΝΙΚΟΛΑΣ ΛΕΩΦ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ & ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΑΙΩΝ  ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΤΣΗΣ
ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΦΑΝΗΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Δ.Α. (ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ) ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ
ΜΕΛΑ ΝΑΤΑΛΙΑ ΖΑΠΠΕΙΟ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΡΑΓΟΥΜΗΣ
ΠΑΠΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΟΝ. ΑΕΡΟΠΑΓΙΤΟΥ & ΒΥΡΩΝΟΣ ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ
ΓΕΩΡΓΑΝΤΗ ΛΟΥΚΙΑ ΕΥΤΥΧΙΔΟΥ & ΒΡΥΑΞΙΔΟΣ (ΠΛΑΤ. ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ) ΣΤΡΑΤΗΣ ΜΥΡΙΒΗΛΗΣ
ΚΑΛΑΚΑΛΑΣ ΓΕΩΡ.  ΛΕΩΦ. ΒΑΣ. ΚΩΝ/ΝΟΥ ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΙΔΕΩΝ
ΖΟΓΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡ. ΒΑΣ. ΣΟΦΙΑΣ (ΝΗΣΙΔΑ ΕΝΑΝΤΙ ΠΛΑΤ. ΜΕΓ. ΤΟΥ ΓΕΝΟΥΣ ΣΧ.) ΣΥΝΘΕΣΗ
ΚΑΠΡΑΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ ΠΛΑΤ. ΡΑΛΛΟΥΣ ΜΑΝΟΥ (ΛΕΩΦ. ΑΜΑΛΙΑΣ & ΕΔΟΥΑΡΔΟΥ) ΣΥΝΘΕΣΗ
ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΚΗΣ Ε. ΠΛΑΤ. ΠΛΑΣΤΗΡΑ (ΕΥΤΥΧΙΔΟΥ) ΣΥΝΘΕΣΗ
ΠΑΡΜΑΚΕΛΗΣ ΙΩΑΝ. ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΙΝΑΚΟΘΗΚΗ ΣΥΝΘΕΣΗ
ΔΡΟΣΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ (ΠΑΝ./ΜΙΟΥ) ΣΩΚΡΑΤΗΣ
ΓΕΩΡΓΑΝΤΗ ΛΟΥΚΙΑ ΠΛΑΤ. ΡΑΛΛΟΥΣ ΜΑΝΟΥ (ΛΕΩΦ. ΑΜΑΛΙΑΣ & ΕΔΟΥΑΡΔΟΥ) ΤΙΜΟΣ ΜΩΡΑΪΤΙΝΗΣ
ΦΙΛΙΠΠΟΤΗΣ ΔΗΜΗΤ. ΠΛΑΤ. ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΦΥΛΙ
ΛΑΜΕΡΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΑΓ. ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣ (ΠΛΑΚΑ) ΤΣΑΚΤΑΝΗΣ ΜΑΡΚΟΣ
DURENNE A.  ΠΛΑΤ. ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΦΑΝΟΣΤΑΤΗΣ ΣΥΜΠΛΕΓΜΑ ΑΓΓΕΛΩΝ
ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜ. ΠΑΛΑΙΑ ΒΟΥΛΗ (ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ) ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΤΖΗΠΑΤΕΡΑΣ
ΓΕΩΡΓΑΝΤΗ ΛΟΥΚΙΑ ΛΕΩΦ. ΒΑΣ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ & ΝΗΡΙΗΔΩΝ (ΠΛΑΤ. ΝΕΖΕΡ) ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΝΕΖΕΡ
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤ. ΠΛΑΤ. ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πατήστε εδώ για πάτε επάνω στη σελίδα     spitia.gr®

* Τα στοιχεία μας δόθηκαν από το Δήμο Αθηναίων

ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ